Новата звезда на тениса - 18-годишният Алкарас спечели и влезе в историята!

Свидетел на историята!

В ранната сутрин на 4 април, пекинско време, 18-годишният Алкалас избухна, когато изостана с 1-4 в първия сет, спечели 9 от следващите 10 ининга, победи Руд със 7-5, 6-4, и спечели първия мач за сезона.Втора корона, трета корона в кариерата.Това е първата Мастърс титла на Алкарас в кариерата му и третият най-млад Мастърс шампион в историята.В същото време Алкарас счупи рекорда на Джокович и стана най-младият шампион в историята на игрите в Маями!
тенис -1

От новия сезон Алкараз загуби само два мача на Откритото първенство на Австралия и Инди Мастърс, като загуби от Беретини, втория, и Надал, един от Голямата тройка.В останалите мачове Алкараз победи Циципас, Беретини, Агут, Нори, Монфис, Хулкач, Шварцман, Фонини, Кезманович и т.н.Нищо чудно, че Надал каза: „Алкарас вече е един от най-добрите играчи, той е много гъвкав, има много агресивна атака и стегната защита.Не ме изненадва, че той прави нещо след това.„Забележките на Надал бяха направени преди две седмици след трисетова битка между Надал и Алкалас.В този мач, Алкалас създаде много проблеми на Надал, само с една точка в ключовите точки.Малките колебания просто загубиха играта.Въпреки че пропусна финала на Инди Мастърс, Алкараз все пак създаде най-добрия рекорд в кариерата си на Мастърс.

тенис -2

Идвайки на Мастърса в Маями, Алкалас продължи да лудува.Алкалас победи Всович, Чилич, Циципас, Кезманович и Хулкач и за първи път влезе във финалите на Мастърс турнира.Във финала, изправен срещу Ръд, който също влезе на финал на Мастърс за първи път, дори и с голямо сърце като Алкараз, той неизбежно беше малко нервен и изостана с 1-5 в първия сет.Алкарас, който постепенно се адаптира към атмосферата на финала, започна да контраатакува и изравни резултата в три поредни мача.В края на сета Алкараз счупи колана и спечели първия сет с преднина от 7-5.Във втория сет Алкарас създаде предимство за пробив в началото на сесията и подпечата победата с 6-4.2-0, когато Alcaraz изоставаше с 1-4, той спечели 9 от следващите 10 игри и победи Rude.18-годишният Алкараз счупи рекорда на Джокович за спечелване на Мастърс Мастърс на 19 години и стана най-младият шампион на турнира в Маями!

тенис -3

В момента на спечелването на шампионата, Алкарас и треньорът Фереро, който току-що се е занимавал с погребението на баща си, се прегръщат дълго време, за да отпразнуват победата.От миналогодишните четвъртфинали на US Open до първия Мастърс шампионат, Алкараз постигна такова постижение само за половин година, превръщайки се в най-очакваното поколение след 00-те в мъжкия тенис.С това първенство Alcaraz постави най-високото си 11-то място в кариерата си, само на една крачка от влизане в челната десетка за първи път.

тенис -4

Този път Маями спечели шампионата, което направи Алкалас третият най-млад играч, спечелил Мастърс шампионата, заедно с Джан Депей и Надал.Алкалас беше толкова развълнуван от това, че започна да се стреми към по-големи цели: „Няма думи, които да опиша как се чувствам в момента, но спечелването на първата ми титла от Мастърс в Маями е толкова специално.Много съм щастлив от тази победа, целта тази година беше да спечеля 500 и го направих.Следващото нещо, което трябва да направите, е да спечелите този Мастърс.Надяваме се, че главните са следващите.”

Ако искате да станете по-професионален тенисист като Alcalas, можете да опитате siboasiтренировъчна машина за тенис стрелба,тренировъчна топка за тенисби ви помогнал най-добре във вашето обучение по тенис.

Време на публикуване: 15 април 2022 г